🔈 Всесвітній тиждень імунізації.❗️Кожен рік, останнього тижня квітня, відзначається Всесвітній тиждень імунізації, який проходить за ініціативи Всесвітньої організації та має за мету – привернути увагу громадськості до вакцинації, як однієї з головних профілактичних заходів від інфекційних захворювань.

Щорічно в тиждень імунізації проводиться інформаційно-комунікаційна робота, яка сприяє підвищенню довіри до вакцинації та усуненню перешкод на шляху до її здійснення.

Згідно Календаря профілактичних щеплень в Україні проводиться 10 обов’язкових щеплень проти дифтерії, кашлюку, правця, туберкульозу, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції, кору, краснухи, паротиту, поліомієліту.

Переважна більшість вищезазначених вакцин вводиться дитині до 6-ти річного віку. В підлітковому віці проводиться ревакцинація від поліомієліту, дифтерії та правцю, а далі вже в дорослому віці кожні 10 років проводиться щеплення від дифтерії та правцю.

Будь-яке порушення планової вакцинації, навіть на короткий період, призведе до спалахів вакцинокерованих інфекцій.

Поряд із рутинною вакинацією, продовжується й імунізація населення від коронавірусної хвороби. З початку проведення даної кампанії, в місті вакциновано близько 310000 мешканців.

Із них бустерною дозою вже щеплено понад 32000 осіб та близько 3500 мешканців отримали другу бустерну дозу.

Зазначаємо, що всі щеплення проводяться безкоштовно, як мешканцям територіальної громади, так і внутрішньо переміщеним особам.

Імунізація є одним із питань національної безпеки, оскільки здоров’я населення — всіх разом і кожного окремо — залежить від рівня охоплення вакцинацією в країні.

Для формування колективного імунітету необхідно щоб рівень вакцинації населення країни досягав 95%.

До того ж, це один з найбільш ефективних способів захиститися від хвороб і важливий аспект для здоров’я і благополуччя людини протягом усього життя.

Закликаємо не нехтувати можливістю провакцинувати та захистити себе і своїх дітей!